P. Gronek

Szanowni Państwo

W ramach prac modernizacyjnych systemów sieciowych Wydziału został uruchomiony nowy serwer poczty elektronicznej - MicroFocus GroupWise 18:

• skrzynki pocztowe użytkowników poprzedniej wersji systemu zostały przeniesione do nowego,
  • interfejs WWW jest dostępny ze strony głównej Wydziału,
  • programy klienckie GroupWise działają tak, jak dotychczas (nowe wersje zostaną udostępnione wkrótce),
  • dostęp do skrzynek pocztowych via IMAP jest zachowany (z uwzględnieniem poniższych, wcześniej wprowadzonych zmian)

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie przypominamy, że dotychczasowa nazwa serwera IMAP (orion.fis.agh.edu.pl) zmieniła się na nową: pegaz.fis.agh.edu.pl
- dotyczy to ustawień programów pocztowych takich, jak Thunderbird, Outlook, Live, itp.,
- za równo nazwa serwera odbioru poczty - IMAP (SSL/TLS port nr 993), jak i serwera wysyłania poczty - SMTP (STARTTLS port nr 587).

Przeprowadzone zostało także przeniesienie katalogów domowych użytkowników z serwera Orion na serwer Erydan - zmiany te nie są jeszcze uwzględniane przez serwis WWW. O dalszych zmianach będziemy informować.

2020-01-22 Wyniki Kierunkowego Egzaminu Inżynierskiego [więcej] go

2020-01-21 Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium w grancie OPUS prof. A. Baczmańskiego [więcej] go

2020-01-14 Bozon ponownie najlepszym kołem naukowym na AGH [więcej] go

2019-12-31 Nowy serwis poczty elektronicznej WFiIS - MicroFocus GroupWise 18 (Pegaz) [więcej] go