2020-10-19 odszedł prof. W.M. Woch
B. Szafran

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18.10.2020. r. zmarł dr hab. Wiesław Marek Woch, prof. AGH, Kierownik Katedry Fizyki Ciała Stałego, Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Był wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie nadprzewodnictwa wysokotemperaturowego i magnetyzmu, głęboko zaangażowanym w poszukiwania i badania nowych materiałów nadprzewodzących oraz rozwijanie bazy eksperymentalnej. Prowadził wykłady z fizyki oraz zajęcia specjalistyczne dla kilku kierunków kształcenia, był również opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Fizyków „Bozon”. Z jego śmiercią straciliśmy zdolnego naukowca i wychowawcę nowych pokoleń studentów oraz znakomitego Kolegę i serdecznego Przyjaciela.

Żonie, Rodzinie oraz Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Informacja o pogrzebie zostanie podana w późniejszym terminie.