2020-11-20 granty NCN

Ogłoszono wyniki konkursów OPUS i PRELUDIUM NCN. Do finansowania skierowano projekty:

prof. Iwona Grabowska-Bołd "Badania ultra-relatywistycznych zderzeń ciężkich jonów oraz poszukiwanie nowej fizyki z użyciem twardych sond na LHC" (OPUS)

mgr Joanna Śmietańska (promotor prof. Janusz Wolny), "Przesuwanie granic krystalografii: ku zrozumieniu modulacji struktury w układach makromolekularnych" (PRELUDIUM)

mgr inż. Paweł Kopciewicz (promotor prof. Tomasz Szumlak) Automatyczna procedura wyznaczenia punktu pracy pikselowego detektora wierzchołka zmodernizowanego eksperymentu LHCb oraz opracowanie innowacyjnej metody rekonstrukcji widma masy mezonów pięknych. (PRELUDIUM)

Serdecznie gratulujemy!