2021-07-15 sukces KZFJ w ministerialnym konkursie inwestycyjnym
T. Ślęzak
W ostatnim ministerialnym konkursie na dużą aparaturę badawczą, finansowanie zdobył wniosek pt. "Spektrometr laserowy do precyzyjnych pomiarów atmosferycznych stężeń gazów cieplarnianych" Zespołu Fizyki Środowiska Katedry Zastosowań Fizyki Jądrowej.

Spektrometr ma zostać zainstalowany w najwyżej położonym laboratorium w Polsce, na stacji KASLAB na Kasprowym Wierchu.

Spektrometr uzupełni infrastrukturę projektu zatytułowanego "Zintegrowany System Monitoringu Gazów Cieplarnianych ICOS-PL", który znajduje się na Liście Strategicznych Infrastruktur Badawczych umieszczonych na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej.

2021-07-15 sukces KZFJ w ministerialnym konkursie inwestycyjnym [więcej] go

2021-06-22 Sukces Fizyki Technicznej w rankingu Perspektyw [więcej] go