2021-09-09 Odszedł prof. Kazimierz Przewłocki
B. Szafran

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. Kazimierza Przewłockiego.

Msza żałobna odprawiona zostanie 15 września 2021 w kościele przy ul. Ojcowskiej 1 w Bronowicach Wielkich o godzinie 12.

Profesor jako pracownik AGH od 1950 roku zajmował się technicznymi zastosowaniami fizyki jądrowej. Kazimierz Przewłocki przez 9 lat kierował Międzyresortowym Instytutem Fizyki i Techniki Jądowej (AGH). Poza AGH śp. profesor Przewłocki pracował w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, oraz pełnił funkcję przewodniczącego Rady ds Atomistyki przy Państwowej Agencji Atomistyki.

Profesor wkładał wiele serca i wysiłku w ciągłe podnoszenie poziomu nauczania fizyki na AGH. Jego wykładów słuchały tysiące studentów uczelni. Na Wydziale pracują jego uczniowie.